Вівторок, 15 березня 2016
Email
Make My Homepage
RSS
Register
раскрутка сайта
joomla templates

Про місто

Стратегія розвитку

Доступ до інформації

ЦНАП

Тарифи

Антикорупційна політика

Державні закупівлі

Звернення громадян

Офіс реформ

Регуляторна політика

Громадянське суспільство

Вакансії

Соціальні центри

ЗМІ


Символіка міста Старокостянтинова

Символіка міста затверджена рішенням сесії міської ради № 4-Х-ХХШ від 23.12.1999 р. "Про затвердження Положення про зміст, опис, порядок використання Герба, Прапора м. Старокостянтинова."

 

Опис великого герба

Великий повний герб в основі містить опис малого герба. Над щитом корона – «Вежа з трьома зубцями» - в минулому повітове місто і його оборонні мури. Щит обрамлений декоративним картушем, і нижче нього стрічка з гаслом (девізом) «Навіки в славі». Під стрічкою  загальноукраїнський герб Тризуб в обрамленні декоративного окантованого листу. Національна символіка свідчить про давні русько -  українські корені Старокостянтинова й відображає прагнення волинян (міщан) до єдності України, ролі міста в краї в процесі національного відродження.
Обабіч  щита на стрічці стоять фігури щитотримачів, що уособлюють історію міста. Справа (по-геральдичному) русько – український «значний міщанин» (староста, каштелян, війт тощо).
Зображено його в журналі малиновому кольору з декоративним візерунком. Жупан застебнутий на один ряд ґудзиків під шию, поверх нього кунтуш темно – зеленого кольору. Шапка «значного міщанина» зі смушевою оторочкою, роз’єднаною над чолом двома високими гострими виступами та прикрасою – подвійними орлиними перами. Міщанин з шаблею на поясі, з сувієм паперу в правій руці, на ногах у нього чоботи коричневого кольору без каблуків. Це символізує національну еліту – провідника захисту волинської землі, культури, віри, державності, европейського самоврядування.
Зліва – фігура «козака з мушкетом» (самопалом) на лівому плечі, шаблею в піхвах, рогом з порохом (порохівницею_ при боці – ХVI ст.. Старовинний козацький герб – символ українського народу.
Козак одягнутий у жупан з синьої тканини без коміра, застібнутий на один ряд ґудзиків під шию, та малинові шаровари, що налягають на чоботи без каблуків. Він підперезаний поясом. На голові у козака висока стовбовата смушева шапка з околицею, отороченою смушком та малиновим верхом (шликом) з китицею. Це символізує козацьку славу краю, волю міста до незалежності, роль міста в українській національній революції XVII ст..
Тип великого (повного) герба – французький.

 

 

 

 

Опис середнього герба

Середній герб міста  Старокостянтинова в основі містить опис малого герба зі щитом, обробленим декоративним картушем. Над щитом «вежа з трьома зубцями» корона – в минулому повітове місто і його оборонні мури.

 

Опис малого герба

Герб м. Старокостянтинова являє собою гербовий щит з фігурою: половина летючої вверх стріли (срібло), ввіткнутої в половину кільця у вигляді веселки (срібний колір), під кільцями знаходиться повернутий рогами вверх на пурпуровому тлі.
Поєднання двох гербових знаків «Огоньчик» і «Леліва» - основа герба м.Старокостянтинова.
Форма  гербового щита – іспанський закруглений щит.

 

 


 

 

Опис прапора (штандарт)

Являє собою квадратне полотнище (співвідношення) сторін 1:1) пурпурового кольору. У центрі – зображення малого герба. З чотирьох сторін, по краю, полотнище обрамлене білою стрічкою завширшки в 1/10 полотнище.

 

 

бесплатные шаблоны joomla тут
Copyright © 2016. Старокостянтинів.